بهترین روغن‌های گیاهی برای درمان سیاتیک

بهترین روغن‌های گیاهی برای درمان سیاتیک

همه ما در طول زندگی دچار کمر درد شده‌ایم، نوعی از کمر درد وجود دارد که در اثر التهاب اعصاب سیاتیک به وجود می‌آید. درد سیاتیک می‌تواند بسیار شدید باشد که مانع فعالیت شما شود. در ادامه با روغن‌های گیاهی برای درمان سیاتیک آشنا خواهیم شد و پیشنهاد ما این است که در پایان متن، به فروشگاه این سایت سر بزنید.

روغن‌های گیاهی برای سیاتیک

روغن‌های گیاهی برای درمان سیاتیک

همان طور که می‌دانید درمان قطعی برای دردهای عصبی وجود ندارد اما خوشبختانه استفاده از روغن‌های گیاهی برای تسکین بخشیدن به سیاتیک و درد ناشی از آن‌ها بسیار مؤثر است.

از جمله روغن‌های گیاهی برای سیاتیک:

روغن نعنا

روغن زیتون اصل

روغن اسطوخودوس

روغن رزماری

روغن مرزنگوش

روغن نعنا

روغن نعنا که حاوی مانتول است اثر آرام کننده‌ای بر دردهای موضعی دارد. این روغن یک ضد التهاب بسیار قوی است و به عنوان یکی از بهترین روغن‌ها برای دردهای عصبی و عضلانی مانند دیسک کمر و سیاتیک می‌باشد.

روغن زیتون اصل

همان طور که می‌دانیم روغن زیتون اصل، روغن طبیعی است که از زیتون استخراج می‌شود. روغن زیتون خواص بسیار زیادی دارد و برای بهبود بسیاری از مشکلات بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد، سرشار از اسیدهای چرب اشباح نشده است که به صورت خوراکی و  روغن زیتون مالشی موجود است. ماساژ بدن با این روغن باعث تسکین دردهای مزمن مانند درد مفاصلی همچون دیسک کمر و درد سیاتیک می‌شود و بهترین روغن برای زانو درد است. این روغن عملکرد گردش خون را بهبود می‌بخشد و تأثیرات مثبتی بر عضلات دارد.

برای خرید روغن زیتون اصل می‌توانید به فروشگاه آنلاین ۰۱۳ مراجعه کنید.

روغن اسطوخودوس

روغن گیاهی اسطوخودوس، نوعی روغن برای تسکین درد است. علاوه بر خاصیت ضد میکروبی، اثرات ضد التهابی دارد. این روغن باعث کاهش دردهای ناشی از استرس کمر و گردن می‌شود، افسردگی و بی خوابی را درمان می‌کند و هم چنین درد ناشی از سیاتیک را کاهش می‌دهد و همچنین بهترین روغن برای دیسک کمر نیز محسوب می شود.

روغن رزماری

وقتی نام رزماری می‌آید، اغلب به عنوان یک طعم دهنده از آن یاد می‌کنند، اما جالب است بدانید روغن رزماری دارای مزایا و مصارف موضعی ثابت شده‌ای است و از آن اسانسی به دست می‌آید که برای تسکین درد ناشی از اعصاب سیاتیک بسیار مفید است.

روغن مرزنگوش

روغن مرزنگوش فواید زیادی دارد و باعث تحریک سیستم عصبی می‌شود، می‌تواند به کاهش دردهای شدید سیاتیک کمک کند، استرس را کاهش دهد و موجب آرامش شود. این روغن اثرات گرم کننده‌ایی دارد و ناحیه‌ای از بدن که با آن ماساژ داده شود را تسکین می‌دهد.

سیاتیک چیست؟

سیاتیک دردی است که در مسیر عصب سیاتیک به جود می‌آید، یعنی از کمر به باسن و پشت ران احساس می‌شود و معمولاً تنها یک طرف از بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بسیاری از عوامل محرک همانند استرس یا اضطراب عاطفی باعث افزایش سیاتیک می‌شوند.

جمع بندی

امیدواریم که در این مقاله با بهترین روغن‌های گیاهی برای درد سیاتیک، درد مفاصلی همچون زانو درد و دیسک کمر آشنا شده باشید. برای نتیجه گیری از بهترین روغن‌ها و استفاده موضعی از آن‌ها، بهتر است که اسانس به میزان قابل توجهی رقیق شود و توجه داشته باشید که به روغن آلرژی نداشته باشید و ابتدا روی دست خود تست آلرژی را انجام دهید؛ زیرا تماس مستقیم روغن‌های گیاهی با پوست می‌توانند باعث ایجاد حساسیت پوستی و یا واکنش‌های دیگر شوند.
در صورتی که تجربه یا سؤالی در این زمینه دارید لطفاً در قسمت نظرات سایت ۰۱۳ به اشتراک بگذارید.

آیا ماساژ درمانی با روغن‌های گیاهی برای درمان سیاتیک مفید است؟

ماساژ درمانی از گذشته تاکنون برای بهبود عملکرد عضلات و رفع خستگی مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از روغن‌های اسانسی پایه آروماتراپی هستند و به تسکین درد و کاهش التهاب کمک می‌کنند. مواد مؤثره موجود در آنها، باعث کاهش تورم شده و فشار بر عصب سیاتیک را کم می‌کنند.

آیا هزینه درمان سیاتیک با طب سنتی بیشتر است یا با طب مدرن؟

 در صورتی که به پزشک طب سنتی معتبر دسترسی داشته باشید حتماً برای درمان سیاتیک به او مراجعه کنید زیرا هزینه درمان توسط حکمای طب سنتی کمتر از مراجعه به مطب‌های متخصصان طب مدرن برای درمان سیاتیک است.

4.6/5 - (7 نفر امتیاز دادن)

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست