بهترین روغن نرم کننده ریش کدام است؟

بهترین روغن نرم کننده ریش

یکی از دغدغه‌های اصلی امروز آقایان داشتن ریش و سبیل مرتب و البته به روز است که البته از سالیان بسیار دور این موضوع به طرق مختلف مورد توجه بوده و داشتن و یا نداشتن ریش و سبیل نشانه‌ای از گرایش‌ها و اعتقاداتی بوده که آن افراد به آن علاقه مند بوده‌اند.

موضوعی که در این متن، مورد توجه است، سلامت ریش و نرم نگه داشتن ریش است زیرا داشت ریش خشک و شکننده برای فرد آزار دهنده بوده و حالت دهندگی مد نظر را نخواهد داشت.

امروزه نرم کننده‌های مختلفی برای ریش معرفی شده‌اند اما در این بین نقش روغن‌ها به دلیل بی عوارض بودن آن پر رنگ‌تر است. خیلی‌ها به دنبال بهترین روغن برای درمان ریزش مو هستند ولی آیا روغن‌ها خاصیت نرم کنندگی نیز دارند؟ با ما در ادامه همراه باشید.

بهترین روغن‌های طبیعی نرم کننده ریش

همانطور که اشاره شد، روغن‌ها نقش مهمی در نرم کنندگی اعضای بدن خصوصاً موی سر و ریش دارند‌‌. آیا می‌توان از هر روغنی برای ریش استفاده کرد؟ یا اصلاً بهترین روغن نرم کننده ریش کدام است؟ قطعاً هر روغنی خاصیت منحصر به فرد خود را دارد و فوایدی نیز خواهد داشت. بعضی از روغن‌ها با توجه به خاصیتی که دارند برای نرم کنندگی مو و مخصوصاً ریش توصیه شده‌اند که نتایج قابل قبولی از آن‌ها گزارش شده است.

بعضی از روغن‌های نرم کننده ریش عبارت‌اند از:

 • روغن زیتون مالشی (Rubbing olive oil)
 • روغن ماکادمیا (Macadamia oil)
 • روغن نارگیل (coconut oil)
 • روغن بادام تلخ (Bitter almond oil)
 • روغن آرگان (Argan oil)

روغن زیتون مالشی

بهترین روغن برای نرم کنندگی ریش روغن زیتون مالشی است. این روغن زیتون به دلیل آنکه سالهای زیادی از عمر آن گذشته و خاصیت درمانی فوق العاده ای نیز دارد، طبق تحقیقات به عمل آمده، اثر گذاری دقیقی روی نرم کنندگی ریش دارد. البته این یکی از خواص روغن زیتون مالشی بوده؛ زیرا خواص روغن زیتون مالیدنی بسیار است و یکی از آنها، رفع درد مفاصل است.

روغن زیتون نرم کننده ریش

بعضی از ساکنان شهرستان رودبار از این روغن به نام روغن زیتون کهنه نیز یاد می‌کنند و این به دلیل گذشت سالها از عمر این روغن بوده که به خاصیت درمانی آن می‌افزاید. شما می‌توانید این روغن ارزشمند را از همین سایت در بخش فروشگاه، خرید کنید و از آن به‌عنوان روغن اصل برای نرم کننده ریش استفاده کنید.

روغن فندق روغنی برای نرم کنندگی ریش

روغن فندق روغنی برای نرم کنندگی ریش

روغن‌های گیاهی یکی از بهترین محصولاتی هستند که افراد می‌توانند آن‌ها را برای تقویت مو، ابرو یا مژه خریداری کنند. یکی از روغن‌های بسیار مؤثر در این زمینه‌ها، روغن فندق است. روغن فندق همچنین برای آقایان نیز بسیار معجزه کرده و می‌تواند به تقویت ریش آنها بپردازد.

آقایانی که علاقه به ریش بلند دارند، نیاز به رسیدگی و تقویت آن داشته که یکی از روش‌های انجام این کار، استفاده از روغن فندق است. روغن فندق می‌تواند به نرم شدن ریش پرداخته و آبرسانی آن را کنترل کند. با کنترل آبرسانی، از بروز گره و همچنین فر خوردن ریش نیز جلوگیری می‌شود. از سویی دیگر، این روغن همچنین می‌تواند رشد ریش را تقویت کرده و آن را افزایش دهد.

می‌توانید پس از حمام، ابتدا با شانه مخصوص ریش، ریش‌های خود را شانه کنید تا کاملاً از گره باز شود، سپس مقداری از روغن را روی دستان خود ریخته و ریش‌های خود را به آن آغشته کنید.

روغن ماکادمیا

روغن ماکادمیا

یکی دیگر از روغن‌هایی که در زمینه نرم کنندگی مو و ریش مورد استفاده قرار می‌گیرد روغن ماکادمیا است که کمتر در بازار ایران و عطاری‌ها موجود بوده و اکثراً در کشورهای دیگر به دلیل موجود بودن در فروشگاه‌ها، مورد استفاده افراد متقاضی نرم کردن ریش قرار می‌گیرد.

روغن نارگیل

از روغن‌های محبوب در لوازم آرایشی که برای نرم کننده‌ها نیز استفاده می‌شود، روغن نارگیل است. در استفاده مستقیم از روغن نارگیل بر روی مو باید احتیاط کرد؛ زیرا این روغن معمولاً به‌صورت ترکیبی استفاده شده و محصول آماده‌ای که با این روغن ساخته شود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روغن بادام تلخ

روغن بادام تلخ از نوع روغن‌های گیاهی مؤثر در نرم کردن مو شناخته شده و می‌توانید با تهیه این روغن از فروشگاه‌ها و عطاری‌ها، به مقدار مشخص برای نرم کنندگی ریش استفاده کنید. در خرید این روغن باید توجه داشته باشید تا از نوع تقلبی به شما نفروشند زیرا اخیراً روغن‌هایی با نام روغن بادام تلخ عرضه می‌شود که مخلوط با روغن‌های کم کیفیت است و هیچ گونه اثرگذاری مفیدی ندارد.

روغن آرگان

روغن آرگان یکی از روغن‌های گران قیمت بازار محسوب می‌شود و به دلیل کمیاب بودن نمونه اصل این روغن در ایران، بسیاری از افراد فروشنده نمونه تقلبی یا مخلوط این روغن هستند. روغن آرگان فواید مؤثری در نرم کنندگی موها داشته و محصولات آرایشی و بهداشتی و مخصوصاً کرم سازی ها بیشتر از این روغن استفاده می‌شود. بعضی‌ها از این روغن به طلای مایع یاد می‌کنند و به دلیل خواص کم نظیر آن است.

نحوه استفاده روغن برای نرم شدن ریش

روغن نرم کننده ریش

بنا به نیاز خود باید یکی از روغن‌های نرم کننده ریش را برای استفاده انتخاب کرده و به روشی که گفته می‌شود اجرا کنید. بهترین روغنی که نوع اصل آن در کشور ما بهتر قابل تهیه است و شما از همین سایت نیز می‌توانید آن را تهیه کنید، روغن زیتون مالشی هفت ساله است که اثر اعجاب انگیزی در نرم کنندگی ریش دارد.

نحوه استفاده به این گونه است که باید مقدار کمی از روغن زیتون را بسته به نیاز و مقدار ریش صورت، با انگشتان دست به تمام ریش ماساژ دهید و بگذارید تا یک تا دو ساعت استراحت کند. بعد از آن می‌توانید ریش‌های خود را شستشو داده تا چربی ناشی از روغن از روی ریش برداشته شود.

تداوم این کار قطعاً باعث تقویت و نرمی ریش شما خواهد شد و از نتیجه آن لذت خواهید برد.

جمع بندی

روغن‌ها نقش بسیار مهمی در تقویت مو و مخصوصاً ریش دارند و همانطور که گفتیم، اگر در استفاده مرتب از روغن برای ریش جدیت داشته باشید، به هدفتان خواهید رسید. بسیاری از افراد برای نرم کردن موی ریش از اسپره ها و موادی استفاده می‌کنند که عوارض آن ناشناخته بوده و بعد از چند سال خود را نشان می‌دهد. حتی ممکن از استفاده از موادی که در آن از ترکیبات شیمیایی برای تسریع در نرم کردن ریش استفاده شده، باعث ریزش سکه‌ای موی ریش شده و آنجاست که هیچ کاری نمی‌توان کرد.

پس چه بهتر که از روغن‌های بی ضرر و بسیار تأثیر گذار برای ریش خود استفاده کنید و نتیجه خارق العاده آن را ببینید.

کدام یک از روغن های پیشنهادی لثر گذاری بیشتر و زودتری دارد؟

تمامی روغن‌های نامبرده، اثر نرم کنندگی ریش را دارند اما روغن زیتون مالشی بنا به تجربه مشتریان سایت، بسیار سریع اتفاق افتاده و تداوم نیز داشته است.

چطور می توانم روغن های فوق را تهیه کنم؟

روغن‌های نرم کننده ریش در عطاری یافت می‌شوند اما باید توجه داشته باشید که حتماً از روغن اصل خریداری کنید. ما در فروشگاه آنلاین زیتون ۰۱۳ به‌صورت تخصصی روی روغن زیتون طبی کار کرده و از آنجایی که خود، تولید کننده روغن زیتون اصل رودبار هستیم، روغن زیتون مالشی ۷ ساله را به‌صورت تضمینی در اختیارتان می‌گذاریم. شما عزیزان می‌توانید برای خرید و سفارش روغن زیتون مالشی (طبی) به بخش فروشگاه این سایت مراجعه فرمایید.

5/5 - (6 نفر امتیاز دادن)

مطالب مشابه

4 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • خادم یار
  2022-11-07 5:52 ب.ظ

  من واسه نرم کنندگی ریش خودم از روغن زیتون طبی ۰۱۳ شما خرید کردم استفاده میکنم نتیجه عالی داشته و همیشه از این روغن ماساژ میدم کیفیت موی ریش هم بهتر شده. ممنون بابت زحمات

  پاسخ
 • مهدیmehdi
  2022-11-07 5:55 ب.ظ

  سوالی داشتم لطفا جوابمو بدین چون من از شما تو قسمت فروشگاه یک ماه پیش روغن زیتون طبیعی خوراکی خریدم آیا میتونم همونو واسه نرم کنندگی ریش استفاده کنم؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست