بهترین روغن برای دیسک کمر

بهترین روغن برای دیسک کمر

اگر شما هم با بیماری دیسک کمر دست و پنجه نرم می‌کنید و از درد در ناحیه کمر رنج می‌برید، در متن زیر پیشنهادهای جذابی برای رفع مشکل دیسک کمر ارائه داده‌ایم تا با استفاده مرتب از روغن‌های مخصوصی که برای این بیماری مشخص شده به نتیجه موفق و درمان بیماری خود برسید.

روغن‌ها نقش مؤثری در درمان بیماری‌ها و در مجموع، سلامت بدن دارند که از آن‌ها می‌توان به‌صورت خوراکی و یا مالشی استفاده کرد. شاید شما جسم سنگینی را بلند کرده و یا زمان زیادی را پشت میز اداره می‌نشینید؛ البته در مواردی نیز، کیفیت خوراک و حتی ورزش‌های نامناسب باعث مشکل دیسک کمر برایتان شده باشد. حال برای درمان آن یا باید به پزشک مراجعه کنید و یا با استفاده از روغن‌ها، در منزل با این بیماری مبارزه کنید.

روغن‌های طبیعی برای درمان دیسک کمر

به نظرتان آیا می‌شود بدون مراجعه به پزشک، بیماری خود را درمان کرد؟ آیا درمان‌های خانگی چه میزان موفقیت آمیز بوده‌اند؟ در جواب باید گفت که در مراحل اولیه بیماری و یا حتی برای پیشگیری از بیماری مانند دیسک کمر، استفاده از روغن‌های مخصوص، یک روش برای درمان و یا پیشگیری از بروز مشکل است.

روغن مالی بدن یکی از اساسی ترین روش‌ها برای درمان انواع بیماری و مهم تر از آن، پیشگیری از بروز بیماری است. ما در این بخش قصد داریم تا روغن‌هایی که برای درمان یا پیشگیری از بروز دیسک کمر می‌شود را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن‌ها که باید به صورت مستمر نیز باشد، به درمان برسید یا از بروز آن پیشگیری کنید.

انواع روغن مخصوص دیسک کمر عبارت‌اند از:

 • روغن زیتون
 • روغن نعناع
 • روغن رزماری
 • روغن زنجبیل
 • روغن شتر مرغ
 • روغن سیاه دانه
 • روغن مار
 • روغن الاغ
 • روغن ماهی

روغن زیتون

یکی از بهترین روغن‌ها برای درمان دیسک کمر روغن زیتون مالشی است. از خواص روغن زیتون مالیدنی در درمان بیماری‌های دیگر مانند زانودرد، کمردرد، پادرد و … نیز استفاده می‌شود و یکی دیگر از آن موارد را می‌توان درمان دیسک کمر با روغن زیتون مالشی کهنه دانست. اگر روغن زیتون کهنه را به‌صورت اصل تهیه کنید که امکان خرید آن در بخش فروشگاه این سایت نیز قابل تهیه است، می‌تواند با استفاده مستمر، باعث درمان بیماری دیسک کمر شما گردد.

روغن زیتون برای دیسک کمر

به این صورت که برای درمان، باید روزانه ۲ یا ۳ بار که حتماً یک بار آن قبل از خواب باشد، این روغن را به قسمت دیسک، کاملاً روغن مالی و ماساژ دهید. البته گرم کردن آن قسمت قبل از روغن مالی با یک حوله، می‌تواند اثر آن را بیشتر کند.

روغن نعناع

روغن نعناع

روغن نعناع یکی از قوی‌ترین مسکن‌های طبیعی است. روغن نعناع خالص دارای حداقل ۴۴ درصد منتول خالص است که به طور گسترده برای درد دیسک کمر استفاده می‌شود.

روغن زنجبیل

زنجبیل که اغلب در آشپزی استفاده می‌شود، اثرات دیگری در خارج از آشپزی نیز دارد. برجسته‌ترین فواید آن خواص ضد التهابی است، مانند مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۶ روی آرتریت روماتوئید نشان داد. (+)

روغن رزماری

روغن رزماری

روغن رزماری قرن هاست که در طب عامیانه برای تسکین کمر درد و سایر بیماری‌ها استفاده می‌شود. این درمان طبیعی منحصر به فرد را می‌توان به روش‌های مختلف برای کاهش التهاب و تنش عضلانی استفاده کرد و در عین حال اثرات تسکین دهنده‌ای بر ذهن و بدن نیز دارد. (+)

روغن سیاه دانه

روغن سیاه دانه

روغن سیاه دانه یکی از مؤثرترین داروهای گیاهی بری مقابله با درد شناخته شده است. در این روغن دو عنصر اساسی با خاصیت ضد درد وجود دارند که قادر می‌باشند التهابات پوستی را نیز از بین ببرند. دردها و التهابات ناحیه کمر به راحتی با این روغن قابل کنترل است. عنصری که تأثیر مستقیم بر کاهش درد در ناحیه کمر دارد، تحت عنوان تیموکینون است. این عنصر از تورم شدید جلوگیری نموده و به تسریع درمان به واسطه پاسخ‌های ایمنی کمک می‌نماید. غالباً از این روغن برای درمان کمر درد و زانو درد در افراد سالمند استفاده می‌شود.

روغن سیاه دانه خود نوعی تلینول طبیعی به شمار می‌آید که محصول را مجهز به خاصیت ضدالتهابی و ضد درد می‌نماید. بهتر است روغن‌های طبیعی و درمانی را از فروشگاه‌های معتبر خریداری نمایید چرا که درصد خلوص روغن در میزان مؤثر واقع شدن آن تأثیر مستقیم دارد.

روغن شتر مرغ

یکی دیگر از روغن‌هایی که می‌توانید برای درمان مشکل دیسک کمر از آن بهره ببرید روغن شتر مرغ است که بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند. روغن شتر مرغ که نوع اصل آن قیمت قابل توجهی نیز دارد را در عطاری‌های معتبر می‌توانید تهیه کنید و این سایت فقط روغن زیتون مالشی را به صورت اختصاصی به فروش می‌رساند.

ممکن است بوی روغن شتر مرغ عامه پسند نباشد اما تأثیر آن اثبات شده است. خوشبختانه پرورش شتر مرغ در ایران رونق گرفته و دست یابی به روغن آن برای افراد راحت است و با مراجعه به نزدیک ترین عطاری می‌توانید آن را تهیه کرده و به‌صورت مالشی برای درمان و تسکین درد از آن استفاده کنید.

روغن مار

در گیلان و اکثر شهرهای ایران، افرادی به مناسبت‌های مذهبی و … به نمایش با مار می‌پردازند و همان افراد، روغن‌هایی را به افراد حاضر می‌فروختند که گفته می‌شد از مار گرفته شده و تأثیر لحظه‌ای عالی داشت؛ اما بعد از چند ساعت، دوباره اگر آن مشکل به‌صورت حاد بوده باشد، به وجود می‌آمد و دوباره نیاز به روغن مار بود. این روغن در تسکین درد تأثیر بسیاری دارد. برای درمان درد ورم مفاصل نیز از این روغن می‌توان استفاده کرد و اثر لحظه‌ای آن باعث شده تا برای درمان دیسک کمر نیز پیشنهاد شود.

روغن الاغ

این روغن که از ترکیب شیر الاغ و روغن چربی الاغ تهیه می‌شود در درمان بسیاری از دردهای مفصلی و سیاتیکی و درد دیسک کمر مؤثر است. به دلیل آنکه طبع گرمی دارد می‌تواند تأثیر خوبی در تسکین درد نیز داشته باشد.

این روغن از جمله روغن‌های کمیاب است که معمولاً رنگ سفیدی دارد و امروز در عطاری‌ها می‌توان این روغن را پیدا کرد. استفاده موضعی این روغن در درمان دیسک کمر مؤثر است.

جمع بندی

همان طور که گفتیم، روغن‌ها نقش مهمی در سلامت بدن دارند و به‌صورت خوراکی و مالشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بعضی‌ها هم از روغن‌های ترکیبی استفاده می‌کنند مانند ترکیب روغن زیتون با روغن کنجد که تأثیر گذاری بیشتری نیز در درمان و تسریع آن خواهد داشت. پیشنهاد ما گنجاندن روغن‌های درمانی در سبد غذایی و درمانی خانوار است تا مردم کمتر به قرص‌ها و درمان‌های شیمیایی و مضر روی آورند و از عوارض داروها و قرص‌ها در امان باشند. امیدواریم همیشه شاد و سلامت در کنار خانواده خود باشید و این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

برای خرید روغن مخصوص درمان دیسک کمر چطور اقدام کنم؟

از روغن‌هایی که معرفی کردیم فقط روغن زیتون مالشی در این فروشگاه به‌صورت اینترنتی و با ضمانت اصالت و برگه آزمایش اصالت به فروش می‌رسد. بقیه روغن‌ها را می‌توانید از عطاری‌های معتبر سطح شهر خود تهیه کنید.

نحوه استفاده دقیق روغن ها برای درمان دیسک کمر به چه صورت است؟

نحوه استفاده از روغن به این صورت است که قبل از روغن مالی محل مورد درد را با دست مقداری ماساژ می‌دهید تا خون در آن به جریان افتاده و به اصطلاح گرم شود. بعد بلافاصله مقداری از روغن را در کف دست ریخته، دست‌ها را به هم ماساژ دهید و بعد با دو دست، محل درد را به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه ماساژ دهید. این کار را در روز ۲ تا ۳ بار مخصوصاً در شب‌ها موقع خواب حتماً انجام دهید. در صورتی که سؤالی داشتید با پشتیبان سایت ما در ارتباط باشید.

4.7/5 - (12 نفر امتیاز دادن)

مطالب مشابه

14 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • دیسک کمر من عود کرده خیلی درد دارم نمیدونم چیکار کنم قدیما که کمرم درد میگرفت با روغن زیتون قدیمی داشتم میزدم ماساژ میدادم الان دیگه جایی گیر نیاووردم‌. این روغنی که شما میفروشی تو سایتتون روغن کهنه هست همون مالشی رو میگم

  پاسخ
  • بله ماساژ کمر رو با روغن زیتون مالشی ما که ۷ ساله هست شروع کنید به نتیجه می رسید.❤️

   پاسخ
 • یه روغن زیتون مالشی توی فروشگاه تون دیدم که بین محصولات تون بود میخوام خرید کنم ولی بگو ببینم چجوری بفهمم حتما اصل هست یانه؟ راستی این روغن شما واسه زانو درد هم خوبه؟

  پاسخ
  • بله برای زانو درد با خیال راحت از این روغن استفاده کنید. نتیجشو حتما بهمون بگید چون همه جواب گرفتن.❤️

   پاسخ
 • جواد آمل
  2022-12-07 10:23 ق.ظ

  سلام و رحمه الله.. ببخشید خانوم بنده تنگی کانا د.طرفه دارند و همچنین دیسک ال ۵ ایشون یک کمی بیرون زده . چه دستوری میفرمایید؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر. آرزوی سلامتی دارم برای شما و خانواده محترم. حتما در این مورد اگر به یک دکتر طب سنتی مراجعه حضوری داشته باشید بسیار موثر هست ولی برای تسکین درد پیشنهاد می کنم روغن زیتون درمانی مالشی ۷ ساله ما رو از همین سایت در بخش فروشگاه سفارش بدید و بصورت ماساژ روزانه ۳ بار انجام بدید. ماساژ کف پای شبانه نیز قبل از خواب تاثیر مثبت داره. گذاشتن حوله گرم بعد از روغن مالی نیز پیشنهاد می کنم.

   پاسخ
 • الهه یاریان
  2023-01-01 10:30 ب.ظ

  طبق دستوری که از طریق مشاوره از شما گرفتم روغن زیتون مالشی از این سایت خریدم و دارم شبانه با اسانس نعنا ترکیب و ماساژ به کمرم میدم. بهترم خداروشکر دیسک کمرم رو بهبود بخشیده. تشکر میکنم.

  پاسخ
  • روغن زیتون طبی ما رو که با چند قطره اسانس نعنا ترکیب کنید درمان قطعی کمردرد و زانو درد شماست. درود.

   پاسخ
 • المیرا5896
  2023-01-12 3:36 ق.ظ

  همسرم چن وقته دیسک کمر گرفته واقعا روغن زیتون خوبه؟ من اولین بار میشنوم برای دیسک خوبه

  پاسخ
 • سلام وعرض ادب، مدته دو هفته هستش ک پایینترین دیسکم اندازه ی نخود پاره شده ریخته بیرون، آیابا ماساژ درمانی روغن زیتون قابل درمان هستش پارگی دیسک؟ باتشکر فراوان. سعید

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   در این مورد به خصوص نیازه با یک پزشک متخصص در ارتباط باشید تا درمان مناسب را تشخیص دهید.

   پاسخ
 • سلام وعرض ادب، بنده ۲هفته میگذرد ک دچار فتق پایینی ترین دیسک کمر شده ام روزهای اول شدیدا دردداشتم ودرد ب پای چپ ریخت و پای چپ از مچ ب پایین نیمه بی حس شد، درهمان روزه های اولک شدید درد داشتم بامراجعه ب پزشک ودیدن ام ار ای، پزشک تشخیص عمل جراحی دادن، اما حال حاضر با گذشت۱۸روز ب لطف و عنایت خداوند، هیچ دردی ندارم فقط کمی بی حسی درکف پای چپ حس میکنم، آیا با این اوصاف نیاز به عمل جراحی دارم؟ باتشکر ازسایت مفید و با ارزشتان، واقعا مطالبتان خیلی ارزشمند است بازم تشکرمیکنم از سایت خوبتان.

  پاسخ
  • سلام سعید آقا منم دقیقا درد شما را داشتم ام ار ای گرفتم دکتر از جراحی چیزی نگفت ولی داروهایی دادکه زیاد افاقه ای نداشت چکار کردی بهتر شدی؟

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست