معرفی بهترین روغن برای لاغری و چربی سوزی شکم

بهترین روغن برای لاغری

امروزه یکی از دلایل اضافه وزن و چاقی افراد، رژیم غذایی ناسالم می‌باشد و تا وقتی که این رژیم غذایی پابرجا بماند، تغییر چندانی در وزن شما اعمال نمی‌شود. مصرف روغن‌های طبیعی یکی از راه‌های مطمئن و سالم کاهش وزن است. متخصصان تغذیه بهترین روغن برای لاغری و رژیم را روغن زیتون می‌نامند، با این حال در زندگی روزمره استفاده از یک منبع چربی به صورت مداوم پاسخگوی نیازهای بدن نمی‌باشد و لازم است در وعده‌های مختلف و غذاهای متنوع از روغن‌های مختلف استفاده شود. روغن‌هایی که منشأ طبیعی دارند برای حفظ سلامت بدن و کاهش وزن توصیه می‌شوند، گاهی برخی از روغن‌ها می‌توانند از اشتهای افراد کاسته و حتی بافت چربی بدن را کاهش دهند. آسوده خاطر باشید که در طول دوره‌ای که از روغن‌های طبیعی استفاده می‌نمایید وزن شما کاهش یافته و سلامت بدنتان نیز لطمه نخواهد دید.

۱۰ نمونه از بهترین روغن برای لاغری و چربی سوزی شکم

مصرف روغن‌های طبیعی همراه با رژیم غذایی سالم، یکی از مطمئن‌ ترین راه‌های چربی سوزی شکم و پهلو است. این روغن‌ها تأمین کننده اسیدهای چرب ضروری بدن هستند و از مشکلات متداول حین دوره‌های رژیمی و کاهش وزن جلوگیری می‌کنند. افرادی که به دنبال رژیم غذایی مناسب برای لاغری خود می‌گردند غال با این تصور را دارند که در این رژیم روغن‌های گیاهی و حیوانی جایی نخواهند داشت. این تصور کاملاً اشتباه است و بهتر است بدانید در کنار روغن‌های پرخطر و مضر انواع روغن‌های طبیعی و مفید نیز قرار دارند که استفاده از آن‌ها نه تنها سلامت جسم شما را به خطر نمی‌اندازد که حتی به کاهش وزن و تنظیم میزان چربی مورد نیاز بدن شما منجر می‌شود. روغن‌های طبیعی مورد استفاده در رژیم‌های لاغری عبارت‌اند از:

 • روغن زیتون
 • روغن کنجد
 • روغن کانولا
 • روغن بادام زمینی
 • روغن آفتاب گردان
 • روغن زردچوبه
 • روغن گلرنگ
 • روغن فلفل
 • روغن زیره
 • روغن گیاهی نعناع

روغن زیتون بهترین روغن برای لاغری

بهترین روغن لاغری شکم روغن زیتون است. مصرف این روغن جدای از چربی سوزی خواص فراوانی را به بدن تان هدیه می‌بخشد و از ویتامین‌های بسیاری برخوردار است. پس در هر صورت این روغن چیزی جز سود، برای بدن شما به همراه نخواهد داشت. آیا روغن زیتون چاق کننده است؟ خیر! اتفاقاً به تناسب اندام تان کمک می‌کند تا بدنی سالم‌تر داشته باشید. شاید ندانید، اما رودبار قطب روغن زیتون ایران می‌باشد و روغن زیتون رودبار محصولی ارگانیک و متفاوت است. حتی یکی از محصولات رودبار، روغن زیتون مالشی می‌باشد که معجزه‌ای برای دردهای عضلانی و ریزش مو است.

روغن زیتون یکی از انواع روغن‌های لاغرکننده و مفید به شمار می‌آید. با مصرف این نوع از روغن، بدن در مقابل انواع سرطان‌ها مقاوم می‌گردد. روغن زیتون دارای ویتامین‌های A,K,E,D می‌باشد و با توجه به داشتن اسیدهای چرب غیر اشباع می‌تواند سرعت چربی سوزی در بدن را به میزان چشمگیری افزایش دهد. یکی از پرفروش ترین روغن‌ها، روغن زیتون رودبار است که قدمت بسیار زیادی دارد.

یکی از فواید روغن زیتون خوراکی گیاهی این است که پس از مصرف آن فرد احساس سیری نموده و نیاز به دریافت کالری بیشتری نخواهد داشت. این روغن از جذب گلوکز توسط بدن ممانعت به عمل می‌آورد و همین مورد تضمین می‌نماید که بعد از لاغری میل فرد به دریافت غذای اضافی از بین برود. برای تهیه بهترین انواع روغن زیتون می‌توانید از سایت فروشگاه ۰۱۳ بازدید نمایید.

روغن کنجد

جایگاه این روغن به قدری در یک رژیم غذایی برای کاهش وزن مهم است که قبل از تهیه و شروع سیکل رژیم خود باید اقدام به تهیه آن نمایید. روغن کنجد مملو از موادی است که سلامت بدن را افزایش داده و هر نوع چربی تجمع یافته در بدن را ذوب می‌نمایند، از همین طریق کاهش وزن افراد تضمین می‌گردد. استفاده از روغن کنجد موجب افزایش میزان سوخت و ساز بدن و تنظیم هورمون‌ها نیز می‌گردد.

روغن کانولا

این روغن که نام دیگر آن روغن کلزا می‌باشد نیز جزء دسته روغن‌های طبیعی و مفید برای رژیم‌های غذایی به شمار می‌رود و غال با از آن در تهیه انواع سالادهای رژیمی استفاده می‌شود. چربی سوزی در بدن با استفاده از این روغن افزایش می‌یابد و این مورد به دلیل وجود اسیدهای چرب امگا در روغن کانولا می‌باشد، این نوع از اسیدها از انواع بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کنند.

روغن بادام زمینی

در میان روغن‌های مورد استفاده در رژیم‌های لاغری، روغن بادام زمینی طمع بسیار خوبی داشته و با توجه به دارا بودن انواع ویتامین‌ها و اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب، بدن را از این موارد بی نیاز می‌سازد. جذب این نوع روغن در بدن به آرامی صورت گرفته و از همین طریق احساس سیری بیشتری شکل می‌گیرد.

روغن آفتاب گردان

روغن آفتابگردان به رنگ طلایی بوده و با توجه به سرشار بودن از ویتامین E و اسیدهای چرب امگا ۶ جزء روغن‌های سبک و سالم به شمار می‌آید. استخراج این روغن به صورت مستقیم از دانه‌های آفتابگردان می‌باشد. این نوع روغن بیشتر از چربی‌های اشباع نشده تشکیل شده است و به همین دلیل جزء دسته بهترین روغن‌های مورد استفاده در رژیم‌های لاغری می‌باشد.

روغن زردچوبه

زردچوبه حاوی ترکیبات فعالی است که به نام کرکومینوئیدها معروف هستند. این ترکیبات ممکن است به دلیل خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی خود، در سیستم گوارش بهبود بخشیده و سبب کاهش التهاب و بهبود فعالیت متابولیسم شده و در نهایت منجر به کاهش وزن و چربی شکم شود.

به هر حال، مهم است که توجه داشته باشید که تنها مصرف روغن زردچوبه به تنهایی کافی نیست و بهتر است با تغییرات در رژیم غذایی و فعالیت بدنی منظم همراه شود تا به طور کلی به کاهش وزن و بهبود ترکیب بدن کمک کند. قبل از شروع هر نوع رژیم غذایی یا مکمل، مشاوره از یک تغذیه‌شناس یا پزشک توصیه می‌شود.

روغن گلرنگ

روغن گلرنگ سبب می‌شود چربی‌های مفید جذب بدن شوند که خود چربی‌های اضافی را از بین می‌برند. در نتیجه به تناسب اندام شما کمک می‌کند و بدنی سالم‌تر خواهید داشت. چربی‌های مفید مانع از ذخیره چربی در بافت‌های بدن می‌شوند.

روغن فلفل

روغن فلفل مملو از خاصیت است. ماده‌ای درون این روغن وجود دارد که بدن را گرم نگه داشته و اشتها را کاهش می‌دهد. ضمناً به دو صورت ۱٫ مصرف همراه مواد غذایی یا ۲٫ مالش موضعی به شکم و پهلو، می‌توان از آن استفاده کرد.

روغن زیره

مصرف خوراکی روغن چربی سوز و ارگانیک زیره، متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد. این روغن نیز با داشتن مقادیر زیادی اسید چرب غیر اشباع، موجب لاغری و کاهش وزن می‌شود. تأثیر آن زمانی بیشتر می‌شود که روغن را به نواحی شکم و پهلوی خود بمالید و ورزش کنید.

روغن گیاهی نعناع

بهبود سلامت گوارشی کمک می‌کند و همچنین موجب جوان سازی پوست شما می‌شود.

طریقه استفاده از روغن‌های گیاهی برای کاهش وزن

برای اینکه روغن‌های گیاهی اثربخشی بهتری داشته باشند، بهتر است آنها را روی پوست خود بمالید، اما نباید بدون رقیق کردن و کم کردن غلظت روغن این کار را انجام دهید. اول چند قطره روغن گیاهی را با روغن‌های حامل نظیر روغن نارگیل یا بادام مخلوط کنید و سپس بر روی پوست خود ماساژ دهید.

جمع بندی

روغن‌های طبیعی سرشار از خواص و فواید برای بدن شما هستند. بعلاوه چون منبع اسیدهای چرب غیر اشباع یا مفید می‌باشند، ناخودآگاه به کاهش وزن شما کمک می‌کنند و چربی‌های ناسالم و اضافی بدن تان را جایگزین چربی‌های مفید می‌کنند. این چربی‌ها نیز از ذخیره چربی جلوگیری می‌کنند که خود مانع چاق شدن شما می‌شود. پس مصرف این روغن‌ها چیزی جز مزیت برای شما به همراه نخواهد داشت. متاسفانه افراد بعد از افزایش وزن و تلاش‌های ناموفق برای کاهش آن اقدام به عمل‌های جراحی با هزینه‌های زیاد برای لاغری می‌کنند.

بهتر است از همین حالا به فکر یک رژیم غذایی کامل باشید و استفاده از روغن‌های ذکر شده در این مقاله را در وعده‌های غذایی خود فراموش نکنید. توجه داشته باشید با وجود اینکه استفاده از بهترین روغن‌های رژیمی باعث کاهش وزن می‌شوند باید میزان کالری دریافتی را به طور منظم مورد بررسی قرار دهید. در ابتدا خواص و ویژگی‌های روغن‌های مختلف را به صورت کامل و دقیق بررسی نموده و برنامه رژیم لاغری خود را زیر نظر پزشک تنظیم نمایید.

چطور میتوان برای سفارش و خرید از این سایت اقدام کنم؟

برای خرید روغن زیتون مالشی از این سایت، کافیست به قسمت فروشگاه سایت رفته و خریدتان را پرداخت و محصول را درب منزل تحویل بگیرید.

5/5 - (6 نفر امتیاز دادن)
محصولات ارگانیک فروشگاه زیتون 013

3 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • تنها900
  2023-08-27 6:43 ب.ظ

  کمی گرونه ولی خرید روغن زیتون اصل ارزشش رو داره من باهاش تو ۱۵ رو ۸ کیلو البته بارژیم دکترم کم کردم.

  پاسخ
  • بسیار با ارزشه این تغییر وزن شما با خوردن روغن زیتون. امیدوارم مردم زودتر با خواص روغن زیتون آشنا بشن.

   پاسخ
 • من یه مدته که از شما روغن زیتون خریدم دارم استفاده میکنم. وزنم به نظرتون تا کی کم میشه؟ روزانه یه قاشق قبل هر غذا روغن زیتون میخورم امیدوارم که نتیجه بگیرم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست