از روغن زیتون تلخ چه می‌دانید؟

روغن زیتون تلخ

تشخیص روغن زیتون اصل برای همگان میسر نیست، زیرا این محصول یک محصول مایع بوده و امکان تقلب در آن با وجود اسانس‌ها و روغن‌های تقلبی وجود دارد. از انواع روغن زیتون که در بازار یافت می‌شود، روغن زیتون فرابکر از با کیفیت‌ترین نوع روغن‌های زیتون شناخته شده است. روغن زیتون فرابکر مزه ابتدایی دهان تلخی دارد که این اصل بودن روغن زیتون را نشان می‌دهد و یکی از نشانه‌های اصالت روغن زیتون است و بلافاصله بعد از چند لحظه تلخی آن از بین می‌رود.

خیلی‌ها به خاطر تلخی روغن زیتون فرابکر از خوردن آن منصرف می‌شوند؛ اما در واقع نمی‌توان به آن تلخ گفت زیرا مزه مطبوعی که بلافاصله در دهان شما به وجود می‌آید آن تلخی را از بین برده و نتیجه آن سلامتی نصیبتان می‌شود.

آیا روغن زیتون تلخ برای پخت و پز مناسب است؟

حال سؤال اینجاست که آیا روغن زیتون فرابکر یا همان روغن زیتون تلخ را می‌توان برای پخت و پز استفاده کرد؟ جواب مشخص است که بله! این روغن زیتون بهترین چاشنی برای خوراکی‌هایی مانند سالاد بوده و در پخت انواع غذاها می‌توانید از روغن زیتون فرابکر استفاده کنید و کاملاً از خواص روغن زیتون اصل بهره‌مند شوید.

بعضی از افراد که بوی زیاد روغن زیتون اذیتشان می‌کند، از روغن زیتون بکر و یا تسویه شده استفاده می‌کنند. نکته‌ای که اینجا بسیار مهم است که به آن اشاره کنیم، موضوع بی‌بو بودن روغن زیتون است.

با توجه به اینکه تشخیص روغن زیتون اصل یک امر مهم برای خرید آن است، به عنوان تولید کننده‌ای که بیش از نیم قرن در این عرصه فعالیت داریم، اعلام می‌کنیم که روغن زیتون بی‌بو در ایران وجود ندارد و همه تبلیغاتی که بابت روغن زیتون بی‌بو می‌شود، بی اساس است زیرا در روغن زیتون بی‌بو از کم کیفیت‌ترین روغن‌ها استفاده می‌شود و شما مصرف کنندگان هیچ راه تشخیصی درباره آن ندارید.

پیشنهاد ما آن است که از روغن زیتون‌های کم بو که بوی زننده‌ای ندارند مانند تولید خودمان روغن زیتون ۰۱۳ اصل استفاده کنید تا هم مزه اصل روغن زیتون را بچشید و هم سلامتی نصیبتان شود.

بهترین روغن زیتون چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین روغن زیتون

در مورد انواع روغن زیتون در مقالات سایت زیتون ۰۱۳ توضیحات تکمیلی داده شده که می‌توانید به این مقالات هم نگاهی بیندازید اما در اینجا اگر بخواهیم ویژگی‌های بهترین روغن زیتون را اشاره کنیم، باید ببینیم که آیا میوه زیتون که روغن آن گرفته شده، از چه نوع آبی تغذیه کرده، آیا آب دریا بوده یا رودخانه، آب چشمه و کوه بوده یا چاه؟ البته این یکی از مسائل است که آب چشمه و کوه بهترین انتخاب است که باغات زیتون ۰۱۳ از این نوع تغذیه می‌شوند.

یکی دیگر از مواردی که معمولاً گفته نمی‌شود این است که روغن زیتون از چه نوع میوه زیتونی گرفته می‌شود؟ بهترین نوع روغن زیتون از میوه درخت زیتون ماری گرفته می‌شود؛ البته بقیه میوه‌های زیتون هم تفاوت کیفیت آنچنانی با زیتون ماری ندارند و ما فقط بهترین را نام بردیم.

آیا قیمت روغن زیتون تلخ با بقیه انواع آن متفاوت است؟

در اینجا ما از روغن زیتون فرابکر اصل که مقداری تلخی نیز دارد صحبت می‌کنیم پس اگر روغن زیتونی میل کردید که تلخی بسیار بالایی داشت بدانید آن روغن، روغن زیتون نیست یا خراب است و یا از مواد افزودنی در آن بکار برده شده است. برای خرید روغن زیتون اصل باید از فروشگاه‌های معتبر و با سابقه درست اقدام کنید و با توجه به این موضوع، قیمت روغن زیتون فرابکر نسبت به سایرین کمی بالاتر است و آن هم به دلیل آن است که تمامی خواص روغن زیتون اصل در آن حفظ شده و طی فرآیندهای آزمایشگاهی او کارخانه‌ای ز بین نرفته است.

شما می‌توانید برای خرید روغن زیتون اصل از فروشگاه آنلاین زیتون ۰۱۳ در همین سایت اقدام کنید و از بخش فروشگاهی با اعتماد کامل بهترین روغن زیتون کشور را با ضمانت سفارش دهید.

آیا روغن زیتون خراب می‌شود؟

بله این امکان برای تمامی مواد غذایی امکان پذیر است و در صورتی این اتفاق می‌افتد که شما نحوه نگهداری از روغن زیتون را ندانید. روغن زیتون اصل به دلیل وجود مواد مغزی که به صورت کامل در آن حفظ شده و از آن به عنوان روغن زیتون فرابکر یاد می‌شود، نیاز به نگهداری بیشتری دارد.

از زمانی که میوه زیتون ارگانیک چیده می‌شود تا زمانی که به‌صورت سنتی یا صنعتی روغن‌گیری آن انجام می‌شود، می‌تواند در کیفیت روغن زیتون مؤثر باشد. روغن زیتون باید نهایتاً چند ساعت بعد از چیده شدن میوه از درخت زیتون روغن گیری شود؛ پس نباید گول افرادی که بعد از مدت ماه‌ها از زمان رسیدن میوه زیتون، جلوی چشمتان زیتون‌های در انبار مانده را روغن گیری می‌کنند را بخورید. این روغن‌ها روغن‌های بسیار نامرغوب و می‌توان گفت روغن زیتون خراب شده هستند.

مدت ماندگاری روغن زیتون چقدر است؟

این سؤال نیز مانند دیگر محصولات نسبت به مدت ماندگاری یا تاریخ انقضاء محصول مطرح می‌شود که روغن زیتون خریداری شده در صورتی که تازه باشد تا چه زمانی می‌توان به‌صورت خوراکی از آن استفاده کرد؟ بهترین زمان استفاده از روغن زیتون از تولید ۱۸ الی ۲۴ ماه است که بهترین زمان برای مصرف خوراکی روغن زیتون است که روغن زیتون ۰۱۳ نیز از همین اصل پیروی می‌کند.

اما آیا بعد از ۲ سال باید روغن زیتون را دور بریزیم و غیر قابل استفاده است؟ خیر! شما بعد از ۲ سال یک روغن زیتون مالشی و طبی دارید که خواص زیادی مانند رفع گرفتگی عضلات، زانو درد، کمردرد، جوانسازی پوست، لطافت پوست، محافظت از مو و بسیاری خواص درمانی دیگر را داراست. پس روغن زیتون در هر صورت پر نفع است و فواید تأثیر گذاری دارد.

چطور از روغن زیتون نگهداری کنیم؟

نحوه نگهداری از روغن زیتون بسیار مهم است زیرا می‌تواند در کیفیت روغن زیتون تأثیر مستقیم داشته باشد. از زمانی که روغن زیتون ۰۱۳ را سفارش می‌دهید و به دستتان می‌رسد، باید آن را در ظروف تیره‌ای که در منزل دارید نگهداری کرده و به هیچ عنوان نزدیک به گاز و هوای گرم قرار ندهید.

قدیمی ترها بعد از خرید روغن زیتون آن را در تاریک‌ترین مکان در منزل مانند انبارها که هوای نسبتاً سردی هم دارند نگهداری می‌کردند که بهترین نوع نگهداری از روغن زیتون بود. امروزه نیز نگهداری روغن زیتون در فضای تاریک کابینت‌ها به دور از گازهای پخت و پز می‌تواند مکان خوبی برای نگهداری از روغن زیتون اصل ۰۱۳ باشد.

جمع بندی

انواع روغن زیتون موجود در بازار ایران با کیفیت‌های مختلف یافت می‌شود که تشخیص روغن زیتون اصل را برایتان سخت می‌کند. مجموعه زیتون ۰۱۳ با کادری مجرب و کارشناس در این زمینه و با آزمایش روغن زیتون و تائید اصالت آن، خیالتان را از کیفیت روغن زیتون و خرید مطمئن راحت می‌کند.

بسیاری از افرادی که به دلایل مختلف پزشکی و سلامت به دنبال خرید روغن زیتون اصل و مطمئن هستند برای خرید آن در بین برندهای مختلف سر در گم می‌شوند و نمی‌توانند بهترین مورد را انتخاب کنند. زیتون ۰۱۳ با ارائه بهترین روغن زیتون در سطح کشور این اطمینان را به شما می‌دهد که با تمامی آزمایشات انجام شده این روغن زیتون باکیفیت‌ترین و سالم ترین انتخاب شما در خرید روغن زیتون رودبار خواهد بود.

آیا هر چه تلخی روغن زیتون بیشتر باشد از اصالت بیشتری برخوردار است؟

خیر؛ روغن زیتون باید بو و طعم مطبوعی داشته باشد و کمی تلخی روغن زیتون طبیعی است. روغن زیتون اصل حتماً باید کمی تلخی داشته باشد.

نحوه خرید روغن زیتون از فروشگاه زیتون ۰۱۳ به چه نحو است؟

می‌توانید با مراجعه به بخش فروشگاه این سایت، روغن زیتون اصل رودبار را با ضمانت سفارش دهید.

4.6/5 - (5 نفر امتیاز دادن)
محصولات ارگانیک فروشگاه زیتون 013

4 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • عماد اصلانی
  2022-07-28 12:13 ب.ظ

  سلام‌. من از سایت شما برای اولین بار روغن زیتون خریدم نسبت به تمام روغن زیتون های بازار با کیفیت تر و خ ش طعم تر بود. نظرم رو ثبت میکنم برای کسی که میخواد بخره و شک داره. حتما یکبار امتحانش کنید مشتری همیشگی میشید من که مشتری دائمی شون شدم. تشکر امیدوارم نظرم مفید باشه

  پاسخ
 • لیزا090
  2022-11-18 7:23 ب.ظ

  روغن زیتون که از ما خریدیم از این سایت خوشمزه بود زیاد هم تلخی اونچنانی نداشت چون خیلی هم تلخ باشه دل آدمو میزنه من که خوشم اومد دوست دارم همش از شما بخرم. رودبار واسه کجاست؟ شمال کشوره؟

  پاسخ
  • نوش جان- بله رودبار گیلان هستیم. محصول هم برای باغات خودمون هست.

   پاسخ
 • mehdi porrahdar مهدی پورراهدار
  2023-05-03 3:19 ب.ظ

  بسیار عالی و مفید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست