آیا می‌توانید از روغن زیتون دوباره استفاده کنید؟ پاسخ به سؤالات شما

استفاده مجدد روغن زیتون

شما یک غذای سرخ شده را آماده کرده‌اید و حالا تمام این روغن زیتون استفاده شده باقی مانده است. احتمالاً از خود می‌پرسید که آیا می‌توانید روغن زیتون را مجدداً استفاده کنید یا باید همه آن را دور بریزید. برای فهمیدن همه چیزهایی که باید در مورد استفاده مجدد از روغن زیتون برای سرخ کردن بدانید، همراه ما باشید.

آیا می‌توان از روغن زیتون دوباره استفاده کرد؟

بله، شما می‌توانید از روغن زیتون برای سرخ کردن استفاده کنید. روغن زیتون فرابکر به همان سرعتی که برخی از روغن‌های دیگر در معرض حرارت قرار می‌گیرند تجزیه نمی‌شود که آن را به انتخابی عالی برای استفاده بیش از یک بار تبدیل می‌کند. با این حال، اگر به طور تصادفی حرارت را خیلی زیاد کردید و روغن سریع به شروع به دود شدن کرد، ایده خوبی است که از روغن زیتون جدیدی برای سرخ کردن غذای دیگری استفاده شود.

به خاطر داشته باشید که روغن مزه هر چیزی را که قبلا در آن سرخ کرده‌اید حفظ می‌کند؛ بنابراین اگر نمی‌خواهید سیب زمینی سرخ کرده خانگی شما طعمی شبیه ماهی که چند روز پیش سرخ کرده بودید داشته باشد، باید روغن زیتون تازه‌ای بریزید. در راهنمای جداگانه ما درباره سرخ کردن با روغن زیتون بیشتر توضیح داده‌ایم.

چند بار می‌توان از روغن زیتون استفاده مجدد کرد؟

تعداد بار استفاده از روغن زیتون

تعداد دفعاتی که می‌توانید از روغن زیتون خود استفاده مجدد کنید به نوع اقلامی که سرخ می‌کنید و همچنین میزان دقتی که در طی فرآیند سرخ کردن حرارت خود را مدیریت کرده‌اید بستگی دارد.

اگر در حال پختن مقدار زیادی نان یا کوبیده هستید که ذرات غذای زیادی را در روغن می‌ریزند، ممکن است فقط یک یا دو بار بتوانید از روغن استفاده کنید. اگر با حرارت بسیار بالا می‌پزید، ممکن است فقط یک بار روغن را قبل از شروع دود کردن و تجزیه شدن آن برای استفاده مجدد استفاده کنید.

با این حال، اگر غذاهای «تمیز» زیادی را سرخ می‌کنید که ذرات غذایی زیادی از بین نمی‌روند، مانند (چیپس سیب زمینی خانگی) یا با حرارت کمتری می‌پزید، ممکن است بتوانید از روغن زیتون تا سه بار مجدد بتوانید استفاده کنید. “اگر خیلی دقت کنید و وسواس به خرج دهید چهار بار”

نحوه استفاده مجدد از روغن زیتون با خیال راحت

وقتی روغن را تمام کردید، بگذارید خنک شود و سپس آن را از طریق یک فیلتر صاف کنید تا ذرات غذا از بین برود. روغن سرخ کردنی باید در یک ظرف دربسته نگهداری شود؛ “به طور ایده آل یک بطری شیشه‌ای تیره برای محافظت از آن در برابر نور خورشید و گرما”.

همیشه قبل از استفاده مجدد از روغن زیتون برای سرخ کردن، ظاهر و بو آن را بررسی کنید. اگر روغن تیره یا کف آلود به نظر می‌رسد یا بوی ترش می‌دهد، بهتر است استفاده نکنید و از روغن تازه استفاده کنید تا از خطر آلوده شدن غذا جلوگیری کنید.

حتی اگر روغن هنوز هم ظاهر و بوی خوبی داشته باشد، بهتر است ظرف ۲ هفته آن را استفاده کنید. هرگونه قرار گرفتن در معرض گرما، حتی اگر دما را پایین نگه دارید، روند خراب شدن را سریع‌تر می‌کند و عمر مفید روغن را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

دور انداختن روغن زیتون هم روش خودش را دارد!

درنهایت، بدون توجه به اینکه چند بار موفق به استفاده مجدد از آن شده‌اید، باید از شر آن خلاص شوید. اگر مقدار کمی روغن دارید، می‌توانید با یک دستمال کاغذی در سطل زباله انداخت تا جذبش شود. اگر از قبل زباله‌هایی در سطل زباله دارید که می‌توانند مقدار کمی روغن را جذب کنند، می‌توانید آن را مستقیماً در سطل زباله نیز قرار دهید.

روغن زیتون اگر زیاد باشد، باید در یک ظرف با درب محکم قرار داده شود و در محل مناسب بازیافت شود. هرگز روغن را مستقیماً داخل سینک یا جای دیگری نریزید. روغن می‌تواند لوله‌ها را مسدود کند و منجر به هزینه‌های گران قیمت تعمیر شود. (جالب بود نه؟)

روغن زیتون با کیفیت بالاتر باعث سرخ شدن یکنواخت تر می‌شود و همچنین ماندگاری بیشتری نیز خواهد داشت. روغن زیتون فرابکر را از مجموعه ۰۱۳ تهیه کنید تا از کیفیت بالای محصول نهایت لذت را ببرید.

منبع: brightland

5/5 - (3 نفر امتیاز دادن)

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست