روغن زیتون با بو یا بدون بو؟ کدام یک بهتر است؟

روغن زیتون با بو یا بدون بو

آیا شما هم از بوی روغن زیتون بدتان می‌آید؟ افراد به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ کسانی که از بوی زیتون و روغن زیتون بدشان می‌آید، افرادی که عاشق طعم و عطر روغن زیتون اصل هستند. انواع روغن زیتون در بازار وجود دارد که هر کدام با توجه به فرآیندی که برای تولیدشان داشتند و همچنین تازه و کهنه بودن آن، عطرهای متفاوتی دارند؛ اما این سؤال مهم است که برخلاف سلیقه‌هایمان، کدام یک از روغن زیتون‌ها مناسب‌تر است؟ بی بو یا بودار؟ شاید این سؤالی باشد که هنگام خرید روغن زیتون ذهنتان را مشغول خود کند. با ما همراه شوید تا در این رابطه بیشتر بدانیم و دعوت میکنم اگر قصد خرید روغن زیتون داشتید به فروشگاه این سایت سری بزنید.

روغن زیتون بی بو بخریم یا با بو؟

روغن زیتون بی بو یا با بو

برای انتخاب روغن زیتون همیشه در ذهن آدم سؤال‌های زیادی پیش می‌آید که باید به همه آن‌ها پاسخ داده شود تا بتوانید یک روغن زیتون عالی با کیفیت فوق العاده انتخاب کنید. شاید تصور کنید که هر چقدر روغن زیتون بوی بیشتری داشته باشد خواص آن نیز بیشتر است؛ اما سخت در اشتباهید! برای سنجش کیفیت روغن زیتون نباید به بو داشتن آن توجه کنید، زیرا تنها حرفه‌ای‌ها می‌توانند روغن زیتون عالی را تشخیص دهند. چه بسا در مواردی ممکن است روغن زیتون فاسد شده باشد و بوی تند آن را شما در جهت مثبت بدانید.

انواع روغن زیتون و ویژگی‌های آن‌ها

خواص روغن زیتون در هر کدام از روغن‌ها نسبت به کیفیتشان متفاوت است. به طور مثال اگر شما روغن زیتون فرابکر تهیه کنید، به دلیل درجه یک و اصل بودنش، خواص زیادی نیز دارد. روغن زیتون بکر نیز دارای درجه متوسطی است و برای غذا ایده آل است. این روغن زیتون حاوی مواد مغذی است که به بدن شما کمک می‌کند. روغن زیتون معمولی یا بودار شاید نسبت به روغن‌های قبلی دارای کیفیت بالایی نباشد. روغن زیتون تصفیه شده که در ایران به نام روغن زیتون بی بو معروف است، برای کسانی مناسب است که طعم روغن زیتون فرابکر را دوست ندارند.

روغن زیتون بودار

مهم‌ترین، گران‌ترین و خالص‌ترین روغن‌ در انواع روغن زیتون، روغن زیتون فرابکر یا فوق بکر هست که می‌توانید از فروشگاه ۰۱۳ تهیه کنید؛ اما آیا می‌دانید برای تهیه مرغوب‌ترین روغن زیتون‌ چه اقداماتی انجام می‌شود؟ شیوه تهیه این روغن به نحوی است که تنها با فشرده ‌شدن دانه‌های زیتون فرآیند روغن‌ گیری انجام می‌شود. در این روش بدون استفاده از مواد، حلال‌ شیمیایی یا حرارتی، روغنی خالص و طبیعی به ‌دست می‌آید. با این روش‌ها عطر و طعمی ‌ناب رو حس می‌کنید. طعم گس، تلخ و تند نشان‌دهنده اصالت و کیفیت بی‌نظیر آن است که قیمت روغن زیتون فرابکر نسبت به باقی روغن زیتون‌ها بیشتر است.

دیدن کلیپ زیر توصیه می شود: خواص درمانی روغن زیتون فرابکر

مطالعات نشان داده‌اند که روغن زیتون فرابکر نسبت به بقیه روغن زیتون‌ها خواص بیشتری دارد. در کلیپ بالا مهم‌ترین خواص اینن نوع روغن را با هم بررسی می‌کنیم.

مصرف این روغن سبب می‌شود در انتهای حلق، طعم تند و تیزش رو حس کنید. این طعم خیلی زود هم از بین می‌رود. یکی از شیوه‌های شناسایی اینکه روغن زیتون اصل است یا خیر این است که هر ۱۰۰ گرم از این روغن ۸ دهم گرم اسید اولئیک دارد و در غذاهای سرد و سالادها استفاده می‌شود.

روغن زیتون بی بو

این روغن در ایران به روغن بی بو معروف است. بر اثر فرآیندهای شیمیایی، طعم و بوی این نوع روغن به حالت کاملاً خنثی تبدیل می‌شود. روغن بی بو برای کسانی که طعم و بو روغن زیتون بکر را دوست ندارند، مناسب است. روغن تصفیه شده به خاطر مراحل تصفیه‌اش، کیفیت اولیه و ترکیبات تأثیر گذار خود را از دست می‌دهد. به هنگام تصفیه روغن زیتون بو و مزه تند آن گرفته شده و میزان مقاومت حرارتی آن را افزایش می‌دهند تا بی بو شود. روغن زیتون تصفیه شده جایگزینی بسیار عالی برای روغن‌های جامد و مایع است؛ بنابراین برای سرخ کردن یا تفت دادن مواد غذایی با شعله کم و در مدت زمانی مناسب، بهتر است که از این نوع روغن زیتون استفاده کنید.

روش بی بو کردن در مواردی است که روغن زیتون دارای اسیدیته و پراکسید بالا باشد. درواقع زمانی که روغن زیتون بکر، خوب نباشد، برای بی بو کردن آن جهت مصرف اقدام می‌کنند. افرادی که از بوی روغن زیتون احساس ناخوشایندی به آن‌ها دست می‌دهد با خیال راحت می‌توانند از نوع تصفیه شده آن استفاده نمایند؛ اما بهترین نوع روغن زیتون، همان‌طور که اشاره کردیم روغن زیتون فرابکر است.

روغن زیتون اصل چه بویی دارد؟

یکی از روش هایی که می توان با کمک آن، روغن زیتون اصل را از فرع تشخیص داد، بررسی بوی این خوراکی است. در واقع روغن زیتونی اصل است که بویی تازه مانند بوی گیاه یا دانه زیتون داشته باشد. اگر مشاهده کردید که فردی به فروش روغن زیتون اصل می پردازد، اما محصولات آن با بویی تند، کپک یا بدون بو هستند، از خرید آن خودداری کرده؛ زیرا روغن فاقد اصالت است.

بوی روغن زیتون نباید به گونه ای باشد که شما حتی با فاصله نیز آن را متوجه شوید. در واقع دسته روغن هایی که بوی شدیدی دارند، معمولا دارای طعم دهنده هایی هستند که باعث شده بوی اصلی روغن، تغییر کند. روغن زیتونی اصل است که شما به هنگام نزدیک کردن آن به بینی خود، بوی خوش زیتون را به مشامتان بدون هیچ تلاشی برسد. شایان ذکر است که روغن های قدیمی نیز بوی تندی دارند و استفاده از آنها به هیج عنوان توصیه نمی شود، حتی اگر کاملا اصل باشند!

تفاوت قیمت روغن زیتون با بو نسبت به بی بو

خیلی از افراد برای سودجویی از پارافین، روغن مایع یا جامد را قاطی روغن زیتون می‌کنند و به مردم می‌فروشند. به همین خاطر شما هنگام خرید روغن زیتون در هر نوعی، باید توجه کنید که از فروشگاه‌های معتبر خریداری نمایید. فروشگاه ۰۱۳ آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. قیمت روغن زیتون با بو به دلیل کیفیت بالایی که دارد، قیمت بیشتری نسبت به نوع بی بو آن است. اگر از طعم و عطر روغن زیتون لذت می‌برید، پیشنهاد می‌کنم که همین حالا از سایت زیر روغن زیتون مدنظرتان را سفارش دهید. همچنین با مشاهده بقیه محصولات می‌توانید از روغن زیتون بی بو برای غذا نیز استفاده نمایید.

روغن زیتون ارگانیک را از کجا تهیه کنیم؟

روغن زیتون بی بو یا بابو؟

همان‌طور که اشاره کردم برای خرید روغن زیتون باید دقت زیادی را به خرج دهید. تشخیص اینکه روغن زیتونی اصل است یا خیر تنها کار متخصصین و تولید کنندگان است و افراد عادی کمتر می‌توانند این کار را انجام دهند. به همین دلیل شما نیاز دارید تا از یک فروشگاه معتبر روغن مدنظرتان را خریداری کنید. روغن‌های بی بو برای خرید ریسک بالاتری دارند؛ زیرا بوی روغن زیتون یکی از نکات تشخیص اصل از فرع است. پس اگر می‌خواهید روغن زیتون خریداری کنید، حتماً به فروشگاه معتبر اینترنتی ۰۱۳ سر بزنید. برای خرید روغن زیتون از فروشگاه ۰۱۳ کلیک کنید.

جمع بندی

روغن زیتون به طور کلی خواص زیادی دارد که برای بهره بردن از این خواص باید مصرف روغن زیتون اصل را آغاز کنید. شما می‌توانید از روغن‌های بودار فرابکر برای سالاد روی غذا استفاده کنید؛ اما اگر از طعم و عطر روغن زیتون لذت نمی‌برید، می‌توانید از روغن زیتون بی بو استفاده نمایید. همان‌طور که اشاره کردم خرید روغن زیتون بی بو اصل کار دشواری است و باید برای تهیه آن به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنید؛ زیرا خریدن روغن‌های تقلبی باعث می‌شود تا مضرات زیادی به بدنتان وارد شود.

تفاوت رنگ روغن زیتون بی بو و بابو

روغن زیتون بی بو رنگ زرد کمرنگ داشته و روغن زیتون بابو رنگ سبز مایل به کمی زردی دارد.

روغن زیتون اصل و مطمئن را از کجا بخرم؟

انواع روغن زیتون در فروشگاه ها یافت می شود اما می توانید از این سایت نیز روغن زیتون اصل را با ضمانت خرید کنید.

4.9/5 - (7 نفر امتیاز دادن)

مطالب مشابه

5 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • من فکر میکنم روغن زیتونی که بو نداشته باشه یعنی بی خاصیته. روغن زیتونی که اصل باشه با بودار باشه و طعم کمی زننده داشته باشه و رنگش هم کمی به سبز بزنه – البته که رنگ روغن زیتون با توجه زیتونی که ازش روغن گرفته شده می تونه متفاوت باشه اما تجربه به من ثابت کرده که بهترین روغن زیتون رنگش کمی به سبز میره. روغنی که من از این فروشگاه تهیه کردم همه ویژگی هایی که میخواستم رو داشت.

  پاسخ
 • همه می دانند که خواص روغن زیتون با بو نسبت به بی بو بیشتر است و شکی نیست که اکثر روغن های بی بو که در فروشگاه ها وجود دارد به صورت تصفیه شده است و بهترین روش برای خریدن روغن زیتون اصل این است که از باغدار بخریم. به خاطر همین است که روغن زیتون بی بو قیمت پایین تری معمولا دارد. من یکبار که از فروشگاه رفاه روغن زیتون بی بو لادن رو خریدم واقعا طعم روغن زیتون خالص رو احساس نکردم.

  پاسخ
  • بله دقیقا همینطوره. روغن زیتون خالص دارای تمام خواص بوده و برای سلامت بدن سفارش شده. ممنون که نظر گذاشتی

   پاسخ
 • مسعودپور
  2024-02-23 4:09 ب.ظ

  میخوام یه تجربه مهم بگم. من چندین سال بود که روغن زیتون بدون بو مصرف داشتم خب از بوی این روغن دوس نداشتم. بعد از سالها که دکتر بهم گفت روغن زیتون فرابکر بابو بخور بخاطر بیماریم مجبور شدم امتحانش کنم. اما مهم اینجاست وقتی برای اولین بار با سالاد خوردمش خیلی سالادم خوشمزه شده بود. فهمیدم تا حالا هر چی میخوردم روغن نبوده.

  پاسخ
  • مسعودپور محترم. خوشحالم که با ما هستی و همراه زیتون۰۱۳٫ قطعا ما همیشه روغن بابو رو ترجیح دادیم و پیشنهاد کردیم به همه و شما هم به این نتیجه رسیدی خیلی خوبه. ممنون که تجربتو نوشتی برامون. شاد باشی

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست