آیا در روغن زیتون فرابکر، آنتی اکسیدان وجود دارد؟

روغن زیتون فرابکر

چنانچه تا به حال نشنیده باشید باید گفت روغن زیتون فرابکر حاوی نوع خاصی از اکسیدان است که سلامتی عمومی بدن را ارتقا می‌بخشد. این آنتی اکسیدان ها فنل نامیده می‌شوند و یکی از تحسین برانگیزترین اجزای روغن زیتون در زمینه سلامتی می‌باشند.

فنل ها

اما فنل ها دقیقاً چه چیزی هستند؟ فنل ها یک نوع ماده مغذی گیاهی هستند که در گیاهان وجود دارند. روغن زیتون فرابکر دارای بیش از ۲۰ نوع فنل مختلف است که مهم‌ترین و اصلی‌ترین آنها علاوه بر اولئوکانتال و اولئوروپین، هیدروکسی تیروزول است. آنتی اکسیدان ها همانند فنل های موجود در روغن زیتون، موجب خنثی کردن رادیکال‌های آزاد می‌شود. با کاهش رادیکال‌های آزاد، اکسیدان هایی مانند فنل ها بدن را در برابر اکسیداسیون مصون نگه می‌دارند. اولئوروپین که موجب تلخی روغن زیتون فرابکر می‌شود برای سلامت قلب نیز مفید شناخته شده­ است.

بیشتر بدانید: روغن زیتون دارای پلی فنول بالا چیست؟

به عبارت دیگر فنل ها یک محافظت کننده قوی سلولی هستند. اگر به استفاده از روغن زیتون فرابکر ملایم عادت دارید احتمالاً زمان آن رسیده است که مقداری از تلخی و تندی یک روغن زیتون فرابکر قوی‌تر را به رژیم غذایی خود ترکیب کنید، این امر موجب سلامتی و تندرستی می‌شود.

روغن زیتون فرابکر

چگونه می‌توانید به فواید فنل در روغن زیتون فرابکر پی ببرید؟ مطابق با سالم‌ترین غذاهای جهان «مزایا و فواید ضدالتهابی روغن زیتون فرابکر به میزان مصرف زیاد آن بستگی ندارد. مصرف ۲-۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون فرابکر در روز، فواید ضدالتهابی زیاد و قابل توجهی را به همراه دارد».

بنابراین دست به کار شوید و روغن زیتون فرابکر را به رژیم غذایی خود بیافزایید.  برای خرید روغن زیتون اصل فرابکر دارای فنل و آنتی اکسیدان بالا به بخش فروشگاه همین سایت مراجعه کنید.

منبع: californiaoliveranch

5/5 - (2 نفر امتیاز دادن)

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست