روغن زیتون فرابکر ارگانیک است

بهترین روغن زیتون ارگانیک

در اینجا درباره ویژگی‌های انتخاب بهترین روغن زیتون ارگانیک بحث می‌کنیم و خواهید دانست که ویژگی‌ها و تفاوت‌های روغن‌های زیتون ارگانیک در بازار در چیست و قیمت آنها به چه مواردی ربط پیدا می‌کند. در ادامه متن جذابی پیش روی شماست و شما بعد از خواندن مطلب پیش رو می‌توانید بهترین خرید روغن زیتون خود را انجام دهید. در ادامه موارد زیر را برایتان شرح می‌دهیم:

  1. روغن زیتون ارگانیک به چه معناست؟
  2. آیا روغن زیتون ارگانیک فقط از زیتون ارگانیک تهیه می‌شود؟
  3. آسیاب روغن ارگانیک چیست؟
  4. چند زیتون برای تولید یک لیتر روغن زیتون ارگانیک فرابکر لازم است؟
  5. آیا روغن زیتون فرابکر ارگانیک بهترین روغن زیتون است؟
  6. قیمت روغن زیتون فرابکر ارگانیک چقدر است؟
  7. آیا همه روغن‌های زیتون ارگانیک یکسان هستند؟

روغن زیتون ارگانیک به چه معناست؟

روغن زیتون ارگانیک به معنای روغن زیتون حاصل از کاشت ارگانیک درختان است. روغن زیتون ارگانیک از زیتون‌هایی روغنگیری می‌شود که بدون استفاده از کود شیمیایی، علف کش‌ها یا آفت کش‌ها روی درختان بار می‌دهند و رسیده می‌شوند.

زیتون‌های ارگانیک که از آنها روغن زیتون ارگانیک تهیه می‌شود، در آب و هوای مدیترانه‌ای و تنها با استفاده از مواد طبیعی رشد و حجم می‌گیرند و رسیده می‌شوند.

روغن زیتون فرابکر ارگانیک تا حد زیادی بهترین روغن زیتون ارگانیک است؛ چون تمام خواص روغن زیتون فرابکر را حفظ می‌کند و شما وقتی این روغن را زیر زبانتان می‌برید از مزه آن لذت می‌برید.

آیا روغن زیتون ارگانیک فقط از زیتون ارگانیک استخراج می شود؟

جالب است بدانید که بله! به آن معنا که تولیدکننده روغن زیتون تنها از کودهای طبیعی مانند کود دامی استفاده می‌کند و از استفاده از کودهای شیمیایی و سموم دفع آفات خودداری می‌کند. به نظرتان مشتری در زمان خرید به اینها توجه می‌کند؟ یا فقط به فکر قیمت پایین‌تر است و متاسفانه با این ذهنیت نمی‌توان به روغن خالص دست یافت. پس زیتونی که از آن روغن می‌گیرند هم باید خوب و طبیعی و سالم رشد کرده باشد.

آسیاب روغن ارگانیک یعنی چه؟

در گذشته آسیاب‌هایی وجود داشت که با آن روغن را از میوه زیتون جدا می‌کرد و کیفیت آن از نظر خالص بودن مطلوب بود؛ اما امروزه با آمدن دستگاه‌های فوق حرفه‌ای برای آسیاب و روغن‌گیری میوه زیتون می‌توان روغن را با بهترین کیفیت بدست آورد در حالی که تمام خواص روغن زیتون طبیعی حفظ شود. این موضوع باعث شده تا انجام آزمایشات برای تشخیص روغن زیتون اصل از غیر اصل آن نیز آسان شود. اگر به دنبال روغن سالم و ارگانیک هستید باید از نوعی خرید کنید که به روش پرس سرد روغنگیری آن انجام شده است.

بیشتر بدانید: چگونه روغن زیتون فرابکر را بشناسیم؟

چه مقدار زیتون برای تولید یک لیتر روغن زیتون ارگانیک فرابکر لازم است؟

تولید روغن زیتون ارگانیک از نظر عملکرد با تولید نوع معمولی آن تفاوتی ندارد؛ معمولاً ۵ تا ۷ کیلوگرم زیتون اصل رودبار برای تولید ۱ لیتر روغن زیتون فرابکر مورد نیاز است.

تفاوت بین روغن‌ها در همینجا مشخص می‌شود و شما خریداران عزیز از آن بی‌خبرید. اینجاست که قیمت‌ها را مشخص می‌کند. وقتی زیتون را با دستگاه پرس گرم روغنگیری کنند روغن بیشتری به دست می‌آید ولی این گرمای حاصل شده کیفیت روغن را پایین می‌آورد. پس برای همین است که تاکید می‌کنیم روغن پرس سرد بخرید.

آیا روغن زیتون فرابکر ارگانیک بهترین نوع روغن زیتون است؟

اگر به دنبال روغنی برای سلامتی هستید، قطعا روغن زیتون فرابکر بهترین انتخاب است؛ زیرا همه خواص که مد نظر شماست حفظ شده و وقتی این محصول ما به دستتان می‌رسد دیگر دغدغه ناخالص بودن را ندارید و می‌دانید که فقط باید میل کنید و لذت ببرید یا با آن غذا بپزید و از عطر و طعم آن مست شوید. این روغن به شما سلامتی بدن و طول عمر را هدیه می‌دهد و خرید آن مثل یک سرمایه گذاری پرسود است برای شما.

قیمت روغن زیتون فرابکر ارگانیک چقدر است؟

خوشبختانه یکی از نکات مثبت این محصول آن است که با کیفیت‌ترین روغن زیتون جهان که برابری می‌کند با روغن زیتون‌های ایتالیایی در کشور ما در شهرستان رودبار گیلان وجود دارد. این شهرستان به دلیل داشتن آب و هوای مناسب برای کاشت درخت زیتون، ثمردهی با کیفیتی نیز دارد و از این نظر شهره است.

پس اگر در این خرید خود محصول ایرانی بخرید قطعا ضرر نخواهید کرد و در هزینه‌های خود نیز صرفه جویی کرده‌اید. خود ایتالیایی‌ها اگر به ایران سفر کنند، قطعا از روغن زیتون رودبار خرید خواهند کرد. قیمت روغن زیتون ارگانیک نسبت به سایر روغن زیتون‌ها بالاتر است.

بیشتر بخوانید: روش های گنجاندن روغن زیتون فرابکر در رژیمی غذایی

آیا همه روغن های زیتون ارگانیک یکسان هستند؟

پاسخ به این سوال بستگی به دیدگاه ها دارد:

اگر به شرایط تولید نگاه کنیم، پاسخ به وضوح مثبت است. روغن‌های زیتون ارگانیک رودبار همتراز با روغن‌های اسپانیا یا یونان هستند؛ زیرا طبق استانداردهای تعیین شده در مقررات اتحادیه اروپا تولید می‌شوند. این شرط لازم برای برچسب ارگانیک بودن روغن است.

وقتی به خواص ارگانولپتیک روغن زیتون ارگانیک نگاه می‌کنیم، وضعیت کاملاً متفاوت است و از طعم و طعم و مزه شروع می‌کنیم. در واقع، روغن‌های زیتون ارگانیک مختلف هم از نظر بو و هم از نظر طعم متفاوت هستند!

چرا روغن‌های ارگانیک فرابکر مختلف طعم متفاوتی دارند؟ پاسخ ساده است: زیرا آنها از انواع مختلف زیتون تهیه می‌شوند. مثلا روغن میوه زیتون ماری با روغن میوه زیتون شنگه و روغن میوه زیتون گرده فرق می‌کند و شما در زمان خرید باید از ما مشورت بگیرید تا بهترین راهنمایی را تقدیمتان کنیم.

تنوع زیاد زیتون‌ها در ایران امکان تولید روغن‌های ارگانیک با طعم‌های مختلف را فراهم می‌کند (بسته به نوع زیتون، زیتون‌ها می‌توانند شیرین یا تلخ باشند). زمان برداشت زیتون نیز بر قدرت طعم میوه‌ای روغن زیتون ارگانیک تأثیر می‌گذارد؛ پس باید به این نکات در زمان خرید محصول توجه ویژه‌ای کرد.

جمع بندی

همه ما عاشق محصول باکیفیت هستیم. ما سرمایه گذاری‌های بلند مدت زیادی در زندگی انجام می‌دهیم مثلا طلا می‌خریم یا خانه و زمینی می‌خریم تا با آسایش بیشتری زندگی کنیم. چه خوب که برای سلامتی تن و بدن نیز اهمیت ویژه‌ای قائل بشیم و از خوراک اصل و ارگانیک استفاده کنیم و این سرمایه گذاری را برای جان خود انجام دهیم. ما می‌گوییم اگر روغن مصرف می‌کنید حتما روغن سالم مثل روغن زیتون مصرف کنید تا بیشتر عمر کنید و جوان‌تر بمانید. حال اگر روغن زیتون خواستید تهیه کنید از نوع فرابکر و ارگانیک باشد تا بهترین نتیجه را بگیرید. کافیست با فروشگاه ۰۱۳ تماس بگیرید تا در کمترین زمان بهترین روغن زیتون را با ضمانت به دستتان برسانیم.

منبع: oliveoilsitaly

4.6/5 - (10 نفر امتیاز دادن)

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست