آشنایی با دستگاه روغن گیری زیتون

آشنایی با دستگاه روغن گیری زیتون

روغن زیتون به دلیل خواص زیادی که برای سلامتی بدن دارد مورد توجه اقشار جامعه قرار گرفته و با توجه به توصیه‌هایی که محققان و پزشکان مختلف جهان به مصرف این روغن بجای روغن‌های جامد و مایع فروشگاهی کرده‌اند، اقبال مردم به خرید روغن زیتون بیش از پیش شده است. حال چطور باید این روغن را تهیه کرد؟ روغن زیتون به چه طریقی گرفته می‌شود و آیا می‌توان در خانه روغن گیری زیتون انجام داد؟ یا باید حتماً از طریق کارخانه‌های روغن گیری این روغن تهیه شود؟

همه این‌ها را در مقاله پیش رویتان آورده‌ایم تا با نحوه به دست آمدن روغن از طرق مختلف را به شما آموزش دهیم. در ادامه با این مقاله همراه باشید و در دعوت می کنیم که بعد از مطالعه متن زیر، به فروشگاه تخصصی این سایت سر بزنید.

دستگاه روغن گیری زیتون

امروزه بیشتر افراد جامعه مصرف کننده محصولات هستند و تولیدکنندگان محلی روز به روز کمتر می‌شوند. برای مثال افرادی هم که در شهر رودبار که مهد زیتون و روغن زیتون کشور است، روغن‌های خود را از فروشگاه‌ها خرید می‌کنند. در قدیم دستگاه‌های پیشرفته امروزی وجود نداشت و هر کسی که میوه زیتون داشت، روغن گیری آن را به صورت دستی انجام می‌داد که به روغن‌های گرفته شده از جمله با کیفیت‌ترین روغن‌های بازار بودند که امروزه به روغن زیتون پرس سرد معروف است.

اما امروزه دستگاه‌های خانگی و صنعتی روغن گیری زیتون کار را بسیار آسان کرده به نحوی که اگر در خانه هم بخواهید مقداری از میوه زیتون خود را روغن گیری کنید با دستگاه روغن گیر خانگی زیتون به روش پرس سرد و پرس گرم این امکان وجود دارد. این دستگاه‌ها با قیمت‌ها و کیفیت‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شوند که در ادامه به نکات مهمی اشاره می‌کنیم.

قیمت دستگاه روغن گیری زیتون

همانطور که گفتیم، روغن گیری زیتون به روش‌های مختلف انجام می‌شود که معروف‌ترین آن پرس سرد و پرس گرم است‌‌. روغنی که از طریق پرس سرد گرفته می‌شود بیشتر خواص روغن زیتون را حفظ می‌کند ولی روغن زیتون پرس گرم نیز تفاوت آنچنانی نداشته و کیفیت خوبی دارد.

دستگاه روغن گیری زیتون در سال ۱۴۰۱ قیمت‌های مختلفی دارند. قیمت این دستگاه‌ها بسته به نوع روغن گیری، جنس بدنه و قطعاتی که در آن به کار رفته، قدرت و سرعت روغن گیری، کیفیت روغن گیری و کشور سازنده دستگاه، متفاوت است

برای اینکه روغن زیتون عمده گرفته شود نیاز به دستگاه‌های بزرگ‌تر با قدرت بهتر است که قیمت بالاتری دارند. دستگاه‌هایی که در ایران می‌توان تهیه کرد از دستگاه‌های خانگی که قیمت حدود ۹ میلیون تومان و بالاتر دارند و دستگاه‌های صنعتی که از ۳۰ میلیون تومان شروع و تا ۱ میلیارد تومان نیز قیمت گذاری می‌شوند.

دستگاه روغن گیری زیتون صنعتی

این دستگاه‌ها که در کارخانه‌های بزرگ روغنکشی بکار می‌رود باید از به روز ترین و ایمن­ترین تجهیزات بهره مند باشد. دستگاه‌های صنعتی که نگهداری، نظافت و اپراتوری آسان‌تر و بهتری داشته باشد، خواهان بیشتری دارد زیرا افرادی که از آن استفاده می‌کنند به آسانی نحوه کارکرد آن اهمیت ویژه‌ای می‌دهند.

قطعاً خریداران دستگاه‌های بزرگ روغن گیری برای مدت طولانی از این دستگاه استفاده خواهند کرد و حجم کاری که از این دستگاه کشیده خواهد شد زیاد است پس باید توان بالایی در کارکرد طولانی مدت داشته باشد.

استفاده از قطعات اصلی حتی اگر از نوع ایرانی این دستگاه باشد، می‌تواند کارکرد قابل قبولی را در طول سالیان زیاد برای شما خریداران داشته باشد. قیمت دستگاه روغن گیری صنعتی از ۳۵ میلیون تومان در ابعاد کوچک‌تر شروع و تا یک میلیارد تومان در ابعاد بزرگ به فروش می‌رسد.

دستگاه روغن‌ گیری زیتون خانگی

تعداد قابل توجهی از افراد، با دستگاه‌های روغن گیری زیتون خانگی شروع به کسب و کار خانگی کرده و از آن منبع درآمدی ثابت دارند؛ دستگاه‌های روغن گیری خانگی زیتون نیز می‌تواند منبع درآمدی برای شما باشد و هم میزان روغن زیتونی که برای مصرف خانگی نیاز دارید را با خیال راحت تهیه کرده و مصرف کنید. این دستگاه‌ها نیز به روش پرس سرد روغن‌گیری می‌کنند و نیاز به روان کننده ندارند. نحوه روغن گیری زیتون در این دستگاه‌ها بسیار راحت است.

قیمت دستگاه‌های روغن گیری خانگی زیتون از ۹ میلیون تومان تا ۲۰۰ میلیون تومان نیز می‌رسد که بسته به نوع و مدل و قطعات و خدماتی که ارائه می‌دهند در قیمت گذاری تأثیر می‌گذارد. البته اغلب افراد جامعه به دلیل بالا بودن قیمت این دستگاه‌ها ترجیح می‌دهند از فروشگاه‌های حضوری یا اینترنتی مانند فروشگاه زیتون ۰۱۳ روغن زیتون مصرفی خانوار خود را تهیه کنند. کسانی که تشخیص روغن زیتون اصل برایشان مشکل است داشتن یک دستگاه روغن گیری زیتون خانگی می‌تواند آن‌ها را از روغن‌های متفرقه بی نیاز کند. برای خرید دستگاه روغن گیر با کیفیت با ما مشورت کنید.

بهترین زمان روغن گیری زیتون

دستگاه روغن گیری زیتون

میوه زیتون وقتی به رنگ سبز و رسیده در می‌آید وقت چیدن آن است. از میوه زیتون استفاده‌های زیادی می‌شود. بعضی‌ها آن را به‌صورت زیتون شور درآورده و بعضی به‌صورت کنسروی یا زیتون پرورده و انواع دیگر از زیتون که طعم‌های خوشمزه و متنوعی نیز دارند؛ اما اکثر باغداران مقداری از زیتون باغ خود را برای روغن گیری و استفاده به‌عنوان روغن زیتون اختصاص می‌دهند.

زمانی که زیتون سبزتر باشد، روغن آن رنگ سبز و مزه تلخ تری دارد اما زمانی که زیتون روی درخت به رنگ سیاهی برود، روغن زیتون حاصله از آن رنگ زرد و مزه ملایم‌تری دارد که خریداران بیشتر به این نوع روغن زیتون مایل هستند. البته افراد زیادی نیز روغن زیتون با رنگ سبز را ترجیح می‌دهند.

در مجموع می‌توان بهترین زمان روغن گیری زیتون را اواخر شهریور تا اواخر مهر ماه دانست.

جمع بندی

استفاده از روغن زیتون در زندگی بنا به سفارش تمام پزشکان جهان، زندگی شما را شاداب‌تر و همراه با سلامتی خواهد کرد. حال افراد می‌توانند با دستگاه‌های روغن گیری در منزل روغن مورد نظر خود را تهیه کرده و یا از فروشگاه معتبر زیتون ۰۱۳ روغن مصرفی خود را خریداری و تهیه کنند. اگر شما هم می‌خواهید یک کارگاه روغن گیری محلی یا کارخانه روغنکشی راه اندازی کنید، سعی کنید آزمایشگاه تشخیص روغن زیتون را نیز در کنار آن داشته باشید تا افراد بیشتری به شما مراجعه کنند. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما بوده باشد و با مقالات دیگر سایت زیتون ۰۱۳ در روزهای بعدی همراه باشید.

برای خرید دستگاه های روغن گیری به کجا مراجعه کنیم؟

فروشگاه های مختلفی وجود دارد که این دستگاه ها را به فروش می رساند. راحت ترین راه برای خرید، سفارش از دی جی کالا است. البته برای مشاوره خرید تجهیزات پیشرفته کارگاهی می توانید با ما در زیتون ۰۱۳ ارتباط بگیرید تا راهنمایی های لازم انجام شود.

دستگاه روغن گیر زیتون خارجی یا ایرانی؟

قطعاٌ دستگاه های خارجی بازدهی بهتری دارند اما این بازار از استثنائاتی است که محصولات ایرانی توانسته اند کیفیت و آپشنهای در حد محصولات خارجی را ارائه دهند. پس اگر از محصولات ایرانی هم خرید کنید جوابگوی کارتان خواهد بود.

5/5 - (2 نفر امتیاز دادن)

مطالب مشابه

4 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • مخمل پور
  2022-11-12 10:47 ق.ظ

  ما توی رودبار که رد می شدیم چند تا کارخونه روغن گیری رفتیم خیلی دستگاه های پیشرفته ای اونجا روغن گیری می کردن به نظرم رودبار خیلی تو این حوزه پیشرفت کرده. روغن زیتون فرابکر شما چند میدی؟

  پاسخ
  • بله ما هم در رودبار هستیم. لطفا برای خرید روغن زیتون فرابکر رودبار به بخش فروشگاه این سایت مراجعه کنید.

   پاسخ
 • میرکاظمی
  2022-11-12 10:51 ق.ظ

  اتفاقا ما توی رودبار رفتیم تو یه محله پایین بازار خونه یکی از اهالی اونجا روغن گیری سنتی انجام می دادن دستگاه هم نداشتن ولی یه مقدار روغنی که گرفته بودن شفاف نبود می گفت باید چند روز بمونه تا شفاف بشه. به نظرم روغنی که از این سایت سفارش دادم از روغن های دیگه بهتر بود هم شفاف بود هم طعمش عالی بود.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست